NeurocenterOrtopediaKosmetyczne wydłużanie kończyn
Bądź na bieżąco
Obserwuj nas
Obserwuj nas
Kontakt

Neurologopedia

Koncentrujemy się na diagnozowaniu, leczeniu i rehabilitacji zaburzeń mowy, języka oraz funkcji połykania związanych z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego. Nasze narzędzia oraz działania różnią się w zależności od potrzeb i wieku Pacjenta, ale zawsze za cel stawiają poprawę jakości jego życia.

Nasz zespół specjalistów

Posiada szeroką wiedzę z zakresu budowy i pracy mózgu, mięśni twarzy i aparatu artykulacyjnego. Dzięki temu może pracować nad poprawą jakości życia zarówno dzieci, jak i dorosłych, pomagając im w komunikacji i radzeniu sobie z codziennymi wyzwaniami.

Dla kogo?

Umów się na wizytę, gdy zauważasz u siebie lub bliskiej osoby trudności w mowie, wymowie czy połykaniu.

Pomagamy w następujących przypadkach:

  • Zaburzenia mowy po urazach głowy
  • Opóźnienie rozwoju mowy u dzieci (szczególnie w przypadku zdiagnozowania afazji dziecięcej, zespołu Aspergera, autyzmu, zespołu Downa czy mózgowego porażenia dziecięcego)
  • Zaburzenia czynności prymarnych
  • Zaburzenia mowy związane z chorobami neurodegeneracyjnymi (stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, choroba Alzheimera)
  • Problemy z połykaniem
  • Zaburzenia komunikacji spowodowane udarem
  • Zaburzenia głosu

Terapia neurologopedyczna

Indywidualne podejście Terapia dostosowywana jest do potrzeb Pacjenta, przez co jej skuteczność jest na wysokim poziomie.

Wsparcie psychologiczne Pomoc w odbudowie pewności siebie i radzeniu sobie z frustracjami związanymi z własnymi ograniczeniami.

Poprawa funkcji komunikacyjnych Nauka nowych i skutecznych strategii komunikowania się, co przekłada się na polepszenie relacji społecznych i zawodowych Pacjenta.

Kompleksowe podejście Terapia obejmuje również ćwiczenia motoryczne, oddechowe oraz techniki relaksacyjne, które wspierają całościowy rozwój Pacjenta.

Pierwsza wizyta

Podczas pierwszego spotkania z małym Pacjentem obserwujemy interakcję malucha z opiekunem, oceniamy jakość mowy i sposób budowania relacji. Przeprowadzamy także wywiad z rodzicem na temat historii porodu, sposobu karmienia, osiągniętych kamieni milowych oraz ewentualnych problemów zdrowotnych dziecka.

W razie potrzeby zlecamy dodatkową diagnostykę, np. wizytę u fizjoterapeuty, laryngologa lub audiologa, aby wykluczyć inne potencjalne przyczyny trudności w komunikacji i mowie. Działania te pozwalają na szybkie i skuteczne dostosowanie terapii do indywidualnych potrzeb dziecka.

Porozmawiaj z nami
o swoich indywidualnych potrzebach

Skontaktuj się z konsultantem
Zadzwoń
Zostaw kontakt
do siebie

    Wyślij
    wiadomość
    Napisz do nas
    0
    0
    0
    0